Granita – pyszny napój na upalne dni!

W zimie z utęsknieniem myślimy o lecie. Gdy ono zaś nadejdzie, zdarza się, że marzymy by wreszcie się skończyło – jeśli jest zbyt upalne! Przegrzanie organizmu nie jest nigdy zdrowe, a szczególnie niebezpieczne może być dla małych dzieci i osób starszych. Na szczęście istnieją przeróżne sposoby, żeby nieco się ochłodzić. Jednym z najciekawszych jest pyszny napój Granita – o konsystencji śniegu i owocowym smaku!

Skąd pochodzi granita?

Kto spędzał kiedyś wakacje w Chorwacji czy na Węgrzech, pewnie zna ten napój. Tam jest wielce popularny i wszędzie dostępny. Również i w Polsce coraz częściej można napotkać stoiska z granitorami, czyli specjalnymi urządzeniami do wykonywania wspomnianych napojów. Granita posiada konsystencję śniegu, a wykonywany jest na bazie soków owocowych, syropów, albo też naturalnych, zmiksowanych owoców oraz wody. Przypomina trochę sorbet.

Napoje mrożone Granita przebojem okażą się zapewne i w Polsce. Tym bardziej, że granitory umożliwiają szykowanie ich w dowolnym miejscu – a więc jest to sprzęt przenośny. Dostępne w różnych smakach, o zachęcających kolorach i znakomicie orzeźwiające – warto samemu spróbować tego lata!