/Czy popcorn jest zdrowy?
Czy popcorn jest zdrowy?

Czy popcorn jest zdrowy?

Popcorn jest jedną z najpopularniejszych przekąsek na całym świecie, jednak mało kto wie, ile kalorii ma popcorn oraz jakie są jego właściwości oraz wartości odżywcze. Popcorn jest bogatym źródłem polifenoli i błonnika pokarmowego, ale jego przygotowanie wymaga dodatku dużej ilości tłuszczu, soli czy na przykład cukru. Popcorn otrzymujemy w wyniku prażenia specjalnie wyselekcjonowanych ziaren kukurydzy w bardzo wysokiej temperaturze.

Właściwości popcornu

Popcorn jest bogatym źródłem błonnika pokarmowego, ponieważ aż w 100 g popcornu jest 10 g tego składnika. Ma on korzystny wpływ na organizm, a mianowicie poprawia trawienie, zapobiega cukrzycy oraz ma też dobry wpływ na układ krążenia. Dodatkowo popcorn jest źródłem polifenoli, czyli związków o działaniu przeciwutleniającym, które niwelują wolne rodniki. Popcorn dostarcza również witamin i składników mineralnych.

Oferta sklepu Gastrorent

Firma Gastrorent rozpoczęła swoją działalność w 2005 roku. W bogatej ofercie sklepu znajdziemy wszystkie składniki niezbędne do produkcji popcornu, waty cukrowej, granity czy nachos. Firma Gastrorent oferuje również takie urządzenia jakimi są maszyny do popcornu oraz waty cukrowej. Sprawdź ofertę Gastrorent – opakowania do popcornu.